fbpx

Во „Шорткат“ известуваме за новиот простор за студентите на Машински факултет – „Фабрика за учење“
(ВИДЕО)

„Фабрика за учење“ е новото место на Машинскиот факултет при Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“, во кое студентите можат да креираат производи со користење на работна смарт машина, 2Д камера и робот

Фустанот на првата дама на САД стана интернет меме

За време на републиканската конвенција, првата дама на САД, Меланија Трамп се појави во елегантен зелен фустан од дизајнерската куќа Валентино. Поради специфичната боја...

Чадвик Бозман познат како суперхеројот Црниот Пантер, почина од рак на 43 години

Почина актерот Чадвик Бозман, најпознат по неговата улога на суперхеројот Црниот Пантер (Black Panther) во истоимениот блокбастер од Марвел. На неговите профили на социјалните...

Кевин Мајер си поднесе оставка од функцијата директор на ТикТок

Извршниот директор на ТикТок, Кевин Мајер си поднесе оставка од функцијата на помалку од шест месеци откако дојде на оваа функција. „Во последните неколку недели,...

Владата на САД се соочува со тужби од ТикТок и корисници на WeChat

ТикТок ја тужеше администрацијата на американскиот претседател Доналд Трамп поради извршната наредба која ѝ забранува трансакции со матичната компанија “БајтДенс”. Во соопштението до медиумите,...

Згаснувањето на Интернет Експлорер проследено со хумор и носталгија

Од  август наредната година веб-прелистувачот Интернет Експлорер ќе престане да работи на продуктите на „Мајкрософт“ како што се Office 365, Outlook, OneDrive и други....

Полицијата го откри тинејџерот што предизвика пожар кај Мојанци и објави видео на ТикТок од потпалувањето

Единицата за насилен криминал при СВР Скопје до Основното јавно обвинителство - Скопје ќе поднесе писмено известување за 17-годишниот малолетник од скопското село Мојанци...
Download Best WordPress Themes Free Download
Download Nulled WordPress Themes
Download WordPress Themes Free
Download Nulled WordPress Themes
download udemy paid course for free
download mobile firmware
Free Download WordPress Themes
udemy paid course free download