fbpx

Конечно апликацијата Spotify е достапна во земјава и во останатите земји од регионот

На 14 јули од Spotify соопштија дека ја пуштаат во употреба нивната апликација во 13 нови држави меѓу кои е и нашата. Со овие...

Инфлуенсерите и јутјуберите се реалност и треба позитивно да го користат своето влијание врз младите

Пари, луксузни автомобили, сопствено џакузи и стан од 2,5 милини евра – ова, меѓу другото, е прикажувано во видеата на најпознатиот јутјубер во Србија...

Вестминстер: Младите како кандидати за пратеници ретко се на добитни позиции

Просечната возраст на кандидатите за пратеници на претстојните парламентарни избори е 42,54 години. Партијата со најмлади кандидати има просечна возраст од 32,3 години, додека...

Најпознатиот јутјубер во регионот се соочува со обвинувања за педофилија

Српскиот јутјубер Богдан Илиќ, познат како Бака Прасе, се најде среде скандал откако преку социјалните мрежи беше обвинет дека заведувал и имал сексуални односи...

Сè повеќе барања за забрана на ТикТок

Повикот за забрана на ТикТок во светски рамки зема сè поголем замав на социјалните мрежи. По обвинувањата дека кинеската платформа ги злоупотребува информациите на...

„Час за час“ нова дигитална платформа за поврзување на заедницата

„Час за час“ е онлајн платформа за поврзување на заедницата која е имплементирана од Здружението на граѓани „Младите можат“. Концептот на „Временска банка“ е...
Download Premium WordPress Themes Free
Download Best WordPress Themes Free Download
Download WordPress Themes
Download Best WordPress Themes Free Download
free download udemy paid course
download karbonn firmware
Download WordPress Themes
udemy paid course free download