fbpx

Дали психолозите можат да ги откријат нашите тајни на други луѓе?
(ВИДЕО)

Во новата епизода на емисијата „Шорткат“ коментираме дел од најпознатите митови за менталното здравје и посетата на психолог. Во неделната епизода на вестите за млади ја носиме и веста за дигиталната апликација и алатка за асистивна технологија „Сиборд“, за јавниот настан „Блокирај ја омразата. Сподели љубов!“ што изминатив викенд се одржа во Градски парк, како и за Неделата на женското здравје.

Градинка на отворено и платформа базирана на еко-заедница – наградени младински идеи за социјални претпријатија

„Камп“- градинка на отворено и „Yes for Less“ онлајн платформа базирана на еко-заедница се добитниците на наградите за младински идеи од проектот RISE кој...

[Видео] НАСА за прв пат објави видео од површината на планетата Венера

Американската вселенска агенција НАСА објави видео и фотографии од површината на планетата Венера од материјалите кои ги собра соларната сонда Паркер за време на...

Европски научници произведоа големо количество на енергија преку нуклеарна фузија

Изгледот за искористување на енергијата од ѕвездите се добилижи чекор поблиску до реалноста откако научниците поставија нов рекорд за количината на ослободена енергија од...

Adobe Premier Pro сега користи вештачка интелигенција за да ја вклопи музиката на вашите видеа

Да се темпира музика на видео некогаш може да биде тешко - може да потрошите седмици на монтирање и сецкање песни за да создадете...

Австралиски научници открија невообичаено светол и трепкачки објект во Млечниот Пат

Научници од Австралија тврдат дека откриле непознат објект што се врти и трепка во Млечниот Пат каков што претходно никогаш не бил откриен, пренесува...

Летечкиот автомобил „AirCar“ доби сертификат за летање во Словачка

Летечки автомобил што може да достигне брзина од 160 километри на час и да лета на висина од над 2,5 километри го доби својот...
Download Nulled WordPress Themes
Download Premium WordPress Themes Free
Free Download WordPress Themes
Download Nulled WordPress Themes
udemy paid course free download
download huawei firmware
Download Premium WordPress Themes Free
free download udemy paid course