fbpx

„Лунесол“ едукативна дигитална игра за препознавање екстремизам и тероризам

Денес во 18:00 часот е закажан првиот онлајн настан - Lunesol Gaming Sessions на платформата www.lunesol.eu, каде во 40 минути Марио Савовски, дизајнер на...

Украина го признава е-спортот како официјална спортска гранка

Министерството за млади и спорт на Република Украина официјално го прогласи е-спортот, односно професионалниот гејминг, како легитимен вид спорт во земјата, пренесува Мета.мк. На 9...

Мајкрософт ја претстави новата Xbox Series S гејминг конзола

За сите купувачи кои не сакаат да потрошат 500 долари за гејминг конзола, Мајкрософт официјално ја претстави Xbox Series S новата конзола, која ќе...

Вчера заврши гејминг викендот организиран од Македонската Е-спорт Асоцијација

Заклучно со вчерашниот ден беше затворен првиот Gaming Weekend во организација на Македонската е-спорт Асоцијација (МЕСА). Во саботата се одигра 1 на 1 натпреварување...

Македонската Е-спорт Асоцијација викендов организира онлајн гејминг

Во текот на престојниот викенд Македонската Е-спорт Асоцијација (МЕСА) организира натпреварувања во три игри и тоа: во сабота, популарната Dota 2 со натпреварување 1...

Македонската игра „Tie Dye“ која е број еден во САД, наскоро ќе се лансира и на кинескиот пазар

Мобилната игра „Tie Dye“ што ја создаде македонското студио за игри „Furious Avocado“ е број еден во Соединетите Американски Држави откако достигна над еден...

Шест месеци од отворањето, ЈП Лајка заловила 399 кучиња во Скопје

Од отворањето на новото Јавно претпријатие за благосостојба на животни скитници - Лајка на 14 октомври минатата година, па досега, заловени се вкупно 399...
Download WordPress Themes
Download WordPress Themes
Download Premium WordPress Themes Free
Download Best WordPress Themes Free Download
free online course
download redmi firmware
Download WordPress Themes Free
lynda course free download