fbpx

Сајбер безбедноста и човековите права на Интернет во фокус на новата епизода на „Шорткат“
(ВИДЕО)

Институциите не успеале правилно да комуницираат за сајбер нападите што погодија повеќе државни интернет-страници изминативе месеци. Во новата епизода на Шорткат, во која главна тема се сајбер безбедноста и човековите права на Интернет, претставуваме дел од резултатите од истражувањето на Фондацијата Метаморфозис

Мајкрософт ја претстави новата Xbox Series S гејминг конзола

За сите купувачи кои не сакаат да потрошат 500 долари за гејминг конзола, Мајкрософт официјално ја претстави Xbox Series S новата конзола, која ќе...

Вчера заврши гејминг викендот организиран од Македонската Е-спорт Асоцијација

Заклучно со вчерашниот ден беше затворен првиот Gaming Weekend во организација на Македонската е-спорт Асоцијација (МЕСА). Во саботата се одигра 1 на 1 натпреварување...

Македонската Е-спорт Асоцијација викендов организира онлајн гејминг

Во текот на престојниот викенд Македонската Е-спорт Асоцијација (МЕСА) организира натпреварувања во три игри и тоа: во сабота, популарната Dota 2 со натпреварување 1...

Македонската игра „Tie Dye“ која е број еден во САД, наскоро ќе се лансира и на кинескиот пазар

Мобилната игра „Tie Dye“ што ја создаде македонското студио за игри „Furious Avocado“ е број еден во Соединетите Американски Држави откако достигна над еден...

Македонската е-спорт асоцијација најави онлајн турнир од први до петти јули

Македонската е-спорт асоцијација го организира вториот онлајн турнир оваа година во популарната видео игра “Counter Strike: Global Offensive”. Натпреварувањата започнуваат од 1 јули и...

Македонската е-спорт екипа освои прво место во „League of Legends“ и второ место во „Counter Strike“

Македонската е-спорт екипа освои шампионско место во „League of Legends“ и второ место во “Counter Strike: Global Offensive“ на европскиот куп на нации во...
Download Premium WordPress Themes Free
Free Download WordPress Themes
Download Premium WordPress Themes Free
Free Download WordPress Themes
free download udemy course
download micromax firmware
Download Best WordPress Themes Free Download
udemy paid course free download