fbpx

Дали психолозите можат да ги откријат нашите тајни на други луѓе?
(ВИДЕО)

Во новата епизода на емисијата „Шорткат“ коментираме дел од најпознатите митови за менталното здравје и посетата на психолог. Во неделната епизода на вестите за млади ја носиме и веста за дигиталната апликација и алатка за асистивна технологија „Сиборд“, за јавниот настан „Блокирај ја омразата. Сподели љубов!“ што изминатив викенд се одржа во Градски парк, како и за Неделата на женското здравје.

Македонското студио за игри „Furious Avocado“ ја доби наградата најдобра casual игра за минатата година во Кина

Мобилната игра „Tie Dye“ што ја создаде македонското студио за игри „Furious Avocado“ ја освои првата награда за најдобра casual игра за минатата година...

На „Steam Game Festival“ бесплатно ќе може да се испробаат демо верзиите на повеќе од 500 претстојни видео игри

Во среда започнува новото издание на „Steam Game Festival“ организиран од компанијата за видео-игри „Валв“ (Valve). Фестивалот ќе трае сè до 9 февруари, а...

МЕСА на своите канали ќе емитува едукативни емисии за е-спортот

Македонската е-спорт асоцијација (МЕСА) започна со снимање и емитување на емисии насочени кон младите, нивните погледи кон електронските наспроти традиционалните спортови, психолошкиот развој и...

Наум Михајловски од Furious Avocado ќе присуствува на Конференција за хипер игри

На овогодинешното онлајн издание на Конференцијата за хипер игри кое ќе се одржи на 4 и 5 февруари, ќе учествува и Наум Михајловски, од...

Онлајн издание на Global Game Jam од 27 до 31 јануари

Овогодинешното издание на Global Game Jam ќе се одржи онлајн од 27 до 31 јануари. На овој настан секоја година се создаваат игри и...

ЕУ ги казни „Валв“ и пет други компании поради ограничување на продажбата на видеоигри

Компанијата „Валв“ (Valve) заедно со уште пет други издавачи на видеоигри заработија вкупна казна од 7,8 милиони евра од страна на европските регулатори за...
Download Nulled WordPress Themes
Premium WordPress Themes Download
Download WordPress Themes Free
Premium WordPress Themes Download
ZG93bmxvYWQgbHluZGEgY291cnNlIGZyZWU=
download mobile firmware
Download Nulled WordPress Themes
online free course