fbpx

Дружбата и садењето во градината „Бостание“ е главна тема на новата епизода на „Шорткат“
(ВИДЕО)

Како функционира општествената градина „Бостание“ во Скопје и на кој начин младите може да се приклучат во заедничкото садење, дружба и едукација на ова место ќе биде главна тема во најновата епизода на емисијата за млади „Шорткат“

Комплетирана македонската Еспорт репрезентација за светското гејминг првенство

Македонската Еспорт репрезентација викендов доби комплетен состав за учество на светското Еспорт Првенство во четири дисциплини во игрите CS:GO, Dota2, PES21 и Tekken7. Шестата сезона...

Нетфликс ќе воведе и видео-игри на својата платформа

Нетфликс откри дека напорите за воведување на видео-игри на стриминг платформата ќе бидат насочени кон игри за мобилни телефони и дека игрите ќе бидат...

Најавата за Assassin’s Creed Infinity предизвика бран од шпекулации кај гејмерите за тоа што точно ќе биде

Иако досега излегуваше нова Асасинс крид игра на секои година-две, сега компанијата Ubisoft го менува моделот. Со најавата на Асасинс крид инфинити оттаму најaвуваат...

Нови национални рекорди и медали на балканскиот натпревар во местење Рубикова коцка без гледање

Балканскиот натпревар Back to Belgrade 2021 донесе голем успех за македонските натпреварувачи во кјубинг, информираат од Македонската Кјубинг Асоцијација. Александар Арсовски го постави новиот...

„Супер Марио 64“ стана најскапата игра на светот

Запечатена копија на видео-играта „Супер Марио 64“ е продадена на аукција за над 1,5 милиони американски долари, рушејќи ги сите досегашни рекорди, пишува „Би-би-си“. Оваа...

Погледнете го настанот WitcherCON и соберете различни дигитални награди

Настанот WitcherCON што се однесува на сè околу Witcher, книгите, серијата, игрите и стриповите го емитуваше својот прв дел:  https://youtu.be/OMjTMybsZvo По интервјуто со Хенри Кавел беше емитуван...
Download Best WordPress Themes Free Download
Download Premium WordPress Themes Free
Download Best WordPress Themes Free Download
Free Download WordPress Themes
udemy free download
download mobile firmware
Free Download WordPress Themes
free download udemy course