fbpx

Дали психолозите можат да ги откријат нашите тајни на други луѓе?
(ВИДЕО)

Во новата епизода на емисијата „Шорткат“ коментираме дел од најпознатите митови за менталното здравје и посетата на психолог. Во неделната епизода на вестите за млади ја носиме и веста за дигиталната апликација и алатка за асистивна технологија „Сиборд“, за јавниот настан „Блокирај ја омразата. Сподели љубов!“ што изминатив викенд се одржа во Градски парк, како и за Неделата на женското здравје.

GeForce Now сервисот нуди бесплатно гејмање на максимум графика и без инсталирање на игрите

GeForce Now е нов сервис што неодамна стапи на сцена. На сите страсни гејмери им овозможува да играат игри преку интернет од јаки компјутери...

На 5 јуни почнува шестата сезона од првата македонска е-спорт лига

Македонската Еспорт Федерација ја отвора новата сезона на лиги каде што домашните тимови и играчи поединци ќе можат да поминат низ овие национални квалификации...

Објавен неверојатниот гејмплеј на долгоочекуваната игра „Horizon Forbidden West“

Компанијата за гејминг конзоли „Сони“ и „Guerilla Games“ објавија видео од долгоочекуваната игра „Horizon Forbidden West“ во новата онлјан State of Play – презентација....

Играта „Among Us“ сега е бесплатна на Epic Games Store

Една од најпознатите мултиплеер игри, „Among Us“, која доби голема популарност за време на пандемијата, сега може да се преземе бесплатно од продавницата на...

Играта „Tie Dye“ на македонското студио „Furious Avocado“ надмина 100 милиони преземања низ светот

Мобилната игра „Tie Dye“ на македонското студио за игри „Furious Avocado“ пред неколку дена надмина 100 милиони преземања низ целиот свет. Станува збор за...

Со едукативната игра „Сајбер Лило“, тинејџерите можат да ги идентификуваат ризиците од онлајн комуникација

На PLAY Store е достапна новата едукативна онлајн игра „Сајбер Лило“, која е наменета за тинејџери на возраст од 12 до 18 години, за...
Download Nulled WordPress Themes
Premium WordPress Themes Download
Download Nulled WordPress Themes
Free Download WordPress Themes
free download udemy paid course
download xiomi firmware
Download WordPress Themes Free
udemy free download