fbpx

Колку е тешко да се занимаваш со пчеларство?
(ВИДЕО)

Главна тема на новата епизода на „Шорткат“ е пчеларството во државата. Проследете го интервјуто со Нацо Јовчевски – млад пчелар кој живее од пчеларството и работи на зачувување на македонската автохтона пчела

Казахстан е нова дестинација за згурата од Топилница

Компанија од Турција е заинтересирана да ја купи згурата од Топилница, а суровините кои можат да се искористат би се преработувале во Казахстан. Претставници...

Околу 50 компании заинтересирани за изградбата на пречистителна станица во Скопје вредна 136 милиони евра

Од денот на распишување на повикот за претквалификации за избор на најдобар понудувач за проектиране и изградба на Пречистителна станица за отпадните води од...

Додека се чека одлуката на Вишиот управен суд, не запираат протестите против рудникот во Иловица и Штука

Протестите против отворањето на рудник за бакар и злато во близина на струмичките села Иловица и Штука нема да запрат сѐ додека Вишиот управен...

Treebanks ќе засади дрво за секое купено парче облека од дизајнерката Тошева

Модната дизајнерка Ирина Тошева и Treebanks ја најавија својата соработка со едноставен, но моќен и значаен концепт. Со секое купено парче облека од модното...

Предлогот за заштита на Осоговските планини на јавна расправа во четири општини

Министерството за животна средина и просторно планирање ги објави термините за јавните расправи за предлогот за прогласување на дел од Осоговските планини за заштитено...

Зелена иднина без јаглен е основа на Стратегијата за климатска акција

Зеленото сценарио од Стратегијата за енергетика е основа за идната долгорочна Стратегија за климатска акција која е во изработка и која, заедно со законот...

Нова епизода на „Шорткат“, во фокус зелените проекти предложени од младите...

Во седмата епизода на емисијата „Шорткат“ се обработуваат две главни теми кои се актуелни периодов. Во пресрет на првиот круг од локалните избори што...
Download Premium WordPress Themes Free
Premium WordPress Themes Download
Free Download WordPress Themes
Premium WordPress Themes Download
online free course
download lenevo firmware
Download Best WordPress Themes Free Download
udemy course download free