fbpx

Дали психолозите можат да ги откријат нашите тајни на други луѓе?
(ВИДЕО)

Во новата епизода на емисијата „Шорткат“ коментираме дел од најпознатите митови за менталното здравје и посетата на психолог. Во неделната епизода на вестите за млади ја носиме и веста за дигиталната апликација и алатка за асистивна технологија „Сиборд“, за јавниот настан „Блокирај ја омразата. Сподели љубов!“ што изминатив викенд се одржа во Градски парк, како и за Неделата на женското здравје.

Незаменливи токени – новата „златна треска“ во дигиталниот свет

Пред околу еден месец, за да ја одбележи 10-годишнината од анимираното видео познато како Nyan Cat, неговиот автор создадал единствена верзија од краткото видео...

Повик за учество на фото конкурс на темата „Водата. Човекот. Државата.“

По повод Светскиот ден на водата - 22 Март, Water4Changes објави фото-конкурс за учество на изложба на тема „Водата. Човекот. Државата.” Најдобрите 15 фотографии...

По 37 години жена освои Златен глобус, а постхумна награда доби Чедвик Боузман

На овогодинешното доделување награди на Златен глобус, наградата за најдобра драма му припадна на филмот „Nomadland“, а триесет и осум годишната режисерка на филмот,...

Објавен Меѓународен конкурс за стрип на слободна тема

Стрип центарот на Македонија со седиште во Велес го објави Меѓународниот конкурс за стрип. Право на учество имаат автори од целиот свет, без разлика...

Во сабота доделување на стрип-наградата ЛИФТ #3 во кафе-книжарница „Буква“

Во сабота, 27 февруари, во 13 часот, во кафе-книжарницата Буква (зад Кино Култура во Скопје) ќе се одржи доделувањето на наградите од Третиот годишен...

Започнува првата академија за улични танци „ВАДА“

Во креација на координаторката Ивана Балабанова од Битрикс Културно-уметнички Центар и Американската Амбасада во С.Македонија, од 21 февруари годинава започна проектот ВАДА - Виртуелна...
Download Nulled WordPress Themes
Premium WordPress Themes Download
Premium WordPress Themes Download
Download Best WordPress Themes Free Download
download udemy paid course for free
download lenevo firmware
Premium WordPress Themes Download
download udemy paid course for free