fbpx

Дружбата и садењето во градината „Бостание“ е главна тема на новата епизода на „Шорткат“
(ВИДЕО)

Како функционира општествената градина „Бостание“ во Скопје и на кој начин младите може да се приклучат во заедничкото садење, дружба и едукација на ова место ќе биде главна тема во најновата епизода на емисијата за млади „Шорткат“

Лидија Димковска е годинашниот добитник на наградата „Браќа Миладиновци“ на СВП

Познатата македонска поетеса Лидија Димковска е добитник на наградата „Браќа Миладиновци“ што се доделува од страна на Струшките вечери на поезијата (СВП) за најдобра...

По шеснаесет години се обновува фестивалот „Skopje Sounds Good“

Фестивалскиот бренд „Skopje Sounds Good“ се реобновува по цели 16 години од неговото прво, но и последно одржување, соопштија од „Авалон продукција“ кои се...

Распишани конкурсите за поезија и дизајнерско решение за манифестацијата „100.000 поети за промена“

Манифестацијата „100.000 поети за промена“ во соработка со здружението „Контекст - Струмица“ ги распиша поетскиот и конкурсот за дизајнерско решение на постери и плакати...

В петок почнува Фестивалот за краток филм „Астерфест“

В петок започнува шеснаесеттото издание на Фестивалот за краток филм „Астерфест“, кој ќе се одржи во Амфитеатарот во Струмица, под мотото „Нови мотивации“.  „Астерфест“...

Светска премиера на филмот „Сава“ на Докуфест – Призрен

Во рамките на фестивалот за документарни филмови „Докуфест“ во Призрен, Косово, вечерва, со почеток во 20 часот во „Ривербед Синема“ светска премиера ќе има...

Денеска почнува првото издание на Дојран Рок Фест

Денеска ќе се одржи првото издание на Дојран Рок Фест на плоштадот во Стар Дојран. Фестивалот, којшто претендира да постане традиционален во летниот период...
Premium WordPress Themes Download
Download Nulled WordPress Themes
Download Premium WordPress Themes Free
Download Nulled WordPress Themes
free download udemy course
download coolpad firmware
Download WordPress Themes Free
udemy free download