fbpx

Дали психолозите можат да ги откријат нашите тајни на други луѓе?
(ВИДЕО)

Во новата епизода на емисијата „Шорткат“ коментираме дел од најпознатите митови за менталното здравје и посетата на психолог. Во неделната епизода на вестите за млади ја носиме и веста за дигиталната апликација и алатка за асистивна технологија „Сиборд“, за јавниот настан „Блокирај ја омразата. Сподели љубов!“ што изминатив викенд се одржа во Градски парк, како и за Неделата на женското здравје.

„Фанк Шуи“ кандидати за HEMI MUSIC AWARDS, тројцата победници ќе се дознаат на 23 мај

HMA (HEMI MUSIC AWARDS) полека се приближува кон крајот на втората фаза. На 23-ти мај (недела), преку онлајн настапи на 9-те финалисти, ќе се...

Министерство за култура: Договорот за Оф фест е навремено доставен, организаторите не го потпишаа

По објавата на организаторите на фестивалот Оф фест дека настанот се одложува единствено поради тоа што Министерството за култура не им е исплатило аванс,...

Со три награди, „Земја на номади“ го одбележа овогодинешното доделување на Оскар

Освојувајќи три награди во категориите најдобар филм, најдобра режија и најдобра главна актерка, драмата „Номадленд“ (Nomadland) го одбележа вчерашното доделување на наградата Оскар во...

Домот на градежници во Скопје украсен со мурал инспириран од холандскиот сликар Карел Апел

Домот на градежници во центарот на Скопје доби нов мурал изработен од холандскиот графити уметник Дени Рамбл, информираат од Град Скопје. Муралот е инспириран...

Голем интерес кај македонските ученици за интернационалниот стрип конкурс

Стрип центарот на Македонија – Велес пред неполни два месеца го објави интернационалниот стрип конкурс „Велес 2021 Златен стрип“ како дел од традиционалниот стрип...

Македонскиот стрип центар дел од меѓународниот проект „Can for Balkans“

Стрип центарот на Македонија-Велес (СЦМ) започна со локална имплементација на меѓународниот проектот CAN (Comic alliance Networking) FOR BALKANS - финансиран од страна на програмата...
Premium WordPress Themes Download
Download WordPress Themes
Download Premium WordPress Themes Free
Download WordPress Themes
udemy course download free
download coolpad firmware
Download WordPress Themes Free
free download udemy course