fbpx

Вечерва во Скопје завршна стрип изложба на млади стрип автори

Вечерва со почеток во 18:30 часот во Фантаст - арт студио Емилија и Стојче Тоциновски, Стрип центар на Македонија - Велес ќе ја отвори...

Еуропа Ностра: Централната пошта во Скопје меѓу 12-те најзагрозени објекти од културното наследство во Европа [галерија]

Централната пошта во Скопје, во чии рамки е вброена уништената шалтер сала, бруталистичко ремек дело на архитектот Јанко Константинов повторно го привлече вниманието на...

Вечерва во Битола стрип изложба на млади стрип автори

Вечерва со почеток во 19 часот во хотел Епинал, во Битола ќе се одржи втората по ред стрип изложба, која е дел од проектот...

Олза Олзета победи на Европското слем-првенство, Трпчески со „Духот на тишината“ не влезе во финале

Олза Олзета од Шпанија е победничка на седмото Европско слем-првенство кое годинава се одржа целосно онлајн во организација на Младинскиот културен центар во Марибор,...

Акцијата „Подари книга“ во Тетово порачува дека книгите не треба да „венеат“

Доколку сакате да го пренесете вашиот впечаток од некоја книга кај други, важно е таа книга да ја подарите. Така вели Ардита Асани, една...

Арта Селмани: Знаењето е светлина што ве крева до небо и ве носи најдлабоко во земјата, за да истражувате

Знаењето е светлина што ве крева до небо и ве носи најдлабоко во земјата, за да истражувате. Ова е возможно само ако се образуваме,...
Download WordPress Themes
Premium WordPress Themes Download
Download Nulled WordPress Themes
Download WordPress Themes
free online course
download intex firmware
Download Nulled WordPress Themes
udemy free download