fbpx

Маалски концерт на „Lepi Xhoni“ од „The John“ на покривот на Домот на градежници (видео)

Денеска, од 18 до 19 часот се одржа првиот од најавените „Маалски концерти“ во Скопје. Младиот скопски музичар и некогашен фронтмен на бендот The...

За „ФИЛМАЈ 2020“ се пријавиле 2.017 филма од 112 земји

Фото-кино клубот „Козјак“ од Куманово информираше дека на конкурсот за Вториот меѓународен фестивал на краток филм „ФИЛМАЈ 2020“ пристигнале вкупно 2.017 филма од 112...

Претставата „Буре барут“ вечерва во 23.40 часот на МРТ1

Вечерва во 23.40 часот на МРТВ1 ќе се емитува претставата „Буре барут“ во режија на Сашо Миленковски. Претставата премиерно е одиграна пред четири години,...

Археолошкиот музеј започнува со онлајн музејска едукација за деца

Од денеска, Археолошкиот музеј започнува со проектот #МузејскаЕдукација преку цртежи. „Преку оваа активност децата, цртајќи ги музејските предмети кои ќе ги објавуваме, ќе се запознаат...

Град Скопје со кризни мерки за културата, најавени се маалски концерти

Град Скопје ги претстави мерките со кои што излегува во пресрет на барањата на независната културна сцена. Со „Култура во време на Корона“ се...

Арт(и)золацијата за време на пандемијата Kовид-19 (фото)

Графичкиот дизајнер Небојша Гелевски-Бане изработи уметнички инсталации и фотографии, на кои главниот лик е „научник“ во заштитната облека, кој е персонификација на напорите на...

Учениците ќе може да останат на продолжен престој во училиште, но...

Одделенијата кои ќе започнат настава со физичко присуство, односно учениците од иста паралелка и од исто одделение ќе може да останат на продолжен престој...
Download Nulled WordPress Themes
Premium WordPress Themes Download
Download WordPress Themes
Download WordPress Themes Free
udemy course download free
download xiomi firmware
Download Nulled WordPress Themes
download udemy paid course for free