fbpx

Браќата Усеини сами се пријавиле во охридската полиција

-

Нефи Усеини и неговиот брат денеска сами се пријавиле во охридската полиција откако судот им изрече мерка притвор во траење од осум дена за инцидентот што се случи минатата недела, потврдија од СВР Охрид за „Мета.мк“.

Претходно полицијата не можеше да им влезе во трага откако браќата добија кривична пријава поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „насилство“ и „неовластено држење на оружје или распрскувачки матeријали“.

Усеини се товарат за ова дело откако нивниот сограѓанин, Спире Топалоски ги пријавил во полиција дека Нефи Усеини и неговиот брат го нападнале во охридски хотел. Неколку дена подоцна, Топалоски се премисли и ги демантираше написите кои излегоа во јавноста за инцидентот, велејќи дека поради стресот стекнал погрешен впечаток дека Нефи Усеини има пиштол при нападот.

Само 6,5 отсто од барањата за изводи во 2022 година граѓаните ги пополниле во електронска форма [инфографик]

Само 6,5 отсто од барањата поднесени од граѓаните за издавање на извод од матична книга на родени, умрени или венчани се во електронска форма, додека останатите се поднесени лично,...
Download WordPress Themes
Download WordPress Themes
Download Nulled WordPress Themes
Download WordPress Themes
online free course
download intex firmware
Download WordPress Themes Free
free download udemy paid course