(Фото: finance.bigmir)

Малопродажните цени на бензините „еуросупер БС-95“ и „еуросупер БС-98“ од полноќ се зголемуваат за 2,5 денари, на „еуродизел“ за 3,5, а на екстра-лесното масло за домаќинство за четири денари од литар, одлучи денеска Реулаторната комисија за енергетика.

Еден литар „еуросупер БС-95“ ќе чини 61 денар, „еуросупер БС-98“ ќе изнесува 63, „еуродизел“ 58,50, а екстра-лесното масло за домаќинство 47,50 денари.