fbpx

Антикорупциска десетина дена го испитува имотот на вицепремиерот Артан Груби и неговото семејство

-

Државната комисија за спречување на корупцијата (ДКСК) пред десет дена отворила предмет за првиот вицепремиер и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, Артан Груби. Оваа информација денес на редовната седница ја потврдија членовите на комисијата.

„По предметот се постапува и штом ќе имаме конкретни информации, ќе ги споделиме со јавноста“, изјави Катица Николовска од ДКСК.

Проверката на имотот од Антикорупциска, доаѓа по речиси секојдневното изнесување на податоци од страна на опозициската ВМРО-ДПМНЕ за имотната состојба на Груби и неговото семејство и обвинувања за наводни сомнежи за корупција.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Три лица загинаа во сообраќајна несреќа на автопатот Свети Николе-Штип

Тројца загинати е епилогот од денешната сообраќајна несреќа што се случи на автопатот Свети Николе-Штип во близина на наплатната рампа „Кадрифаково“. Како што информираат од МВР, незгодата се случила...
Download WordPress Themes
Free Download WordPress Themes
Download Premium WordPress Themes Free
Download WordPress Themes
online free course
download lava firmware
Download Best WordPress Themes Free Download
online free course