fbpx

Антиќ со пет поени за победа на Атланта во Њујорк

-

Тимот на Атланта хоукс победи на гостувањето кај Њујорк никс во „Медисон сквер гарден“ со 85:91. Македонскиот интернационалец од редовите на Атланта, Перо Антиќ, одгира 16 минути, постигна пет поени и имаше два дефанзивни скока. Најефикасни во тимот на Атланта беа Пол Милсап со 19 поени, Кајл Корвер со 17 поени и Денис Шредер со 14 поени.
За тимот на Њујорк никс најефикасен беше Кармело Ентони со 25 поени и со 10 скока, но тоа не беше доволно да се избегне поразот.
В среда, Атланта го пречекува тимот на Јута.

Резултати:
ЛА клиперс – Сан Антонио 85:89
Чикаго – Детроит 102:91
Индијана – Јута 97:86
Кливленд – Њу Орлеанс 118:111
Њујорк – Атланта 85:91

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Османи: Оптимист сум дека со новата бугарска влада можеме да отвориме ново поглавје меѓу двете земји

Скрининг процесот со Европската Унија е во тек и се одвива со добра динамика врз основа на што ќе ги добиеме извештаите од скринингот и патоказот за отворање на...
Free Download WordPress Themes
Download Premium WordPress Themes Free
Download WordPress Themes Free
Download WordPress Themes
free download udemy paid course
download micromax firmware
Download WordPress Themes
free online course