fbpx

Анкета за вознемирување на работното место во јавниот сектор

За да дознаеме повеќе за овој негативен феномен, да го документираме и да бараме соодветна одговорност, потребна ни е ваша помош

-

Прашалникот на редакцијата на Порталб.мк е 100% анонимен, и ќе служи само за креирање стории и други статистички потреби за медиумот.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Податочните центри во Ирска потрошиле повеќе струја од сите домаќинства заедно

Податочните центри во Ирска потрошиле повеќе струја од сите домаќинства во државата заедно, пренесува Гардијан. Според Државниот завод за статистика на Ирска, податочните центри искористиле 21 отсто од електричната енергија...