fbpx

АМСМ: Внимателно возење низ клисурите и низ засеците поради можна појава на одрони

-

Поради снимањето на францускиот филм „А фонд“, денеска (9 ноември) и утре (10 ноември) автопатот А1, на делницата меѓу мотелот „Македонија“ и Градско, ќе биде затворен во периодот од 5 до 18 часот, а сообраќајот ќе се одвива по стариот пат, известиле од „Мануфактура продукција“, соопшти Авто-мото сојузот на Македонија (АМСМ).

Од АМСМ информираат дека сообраќајот се одвива по суви коловози. Оттаму препорачуваат вниметално возење, особено на делниците што минуваат низ клисурите и низ засеците, на патните правци Катланово – Велес, Маврово – Дебар – Струга, Демир Каприја – Удово, Кочани – Делчево и Виница – Берово, каде е можна почеста појава на одрони.

На патиштата надвор од градските средини, интензитетот на сообраќајот е умерен, а на граничните премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и за излез од земјата.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Дневната евтина струја се враќа утре за околу 200.000 домаќинства, останатите ќе почекаат

Претседателот на Регулаторната комисија за енергетика, Марко Бислимоски најави дека од утре од 13 до 15 часот домаќинствата ќе имаат на располагање и плаќаат дневна евтина тарифа за електрична...