fbpx

Алијанса за позитивна Македонија ќе преговара со опозицијата за претстојните избори

-

Алијанса за позитивна Македонија (АПМ) на денешното собрание на партијата донела одлука да разговара и да преговара со опозицискиот блок предводен од СДСМ за претстојните избори планирани за 11 декември.

На седницата на собранието се отповикале некои и се избрале нови членови на главниот одбор.

За претседател на советот на АПМ бил избран Владо Бучковски, а за претседател на партијата бил избран Рубин Земон.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

„И мојот идентитет постои“ – се одржа Маршот за видливост на трансродовите лица

Под мотото „И мојот идентитет постои“, граѓани и активисти вчера попладне по петти пат во земјава маршираа за видливост на трансродовите лица. Маршот го организираше граѓанската иницијатива за заштита...
Download Best WordPress Themes Free Download
Download Best WordPress Themes Free Download
Download Best WordPress Themes Free Download
Download WordPress Themes
udemy free download
download intex firmware
Download Premium WordPress Themes Free
udemy paid course free download