fbpx

Ахмети се приклучи на средбата Хан-Груевски-Заев

-

Во резиденцијата на ЕУ на Водно, каде се водат разговорите на еврокомесарот Јоханес Хан со Груевски и со Заев, пристигна и лидерот на ДУИ, Али Ахмети.

Него го пречека амбасадорот на ЕУ во Македонија, Аиво Орав.

Во придружба на Ахмети се министерот за образование, Абдилаќим Адеми, и Артан Груби, шеф на кабинетот на лидерот на ДУИ.

Неофицијално, во 15 часот на средбата треба да се приклучи и претседателот на ДПА, Мендух Тачи.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Двајца осомничени за подметнување два пожари, уште еден предизвикувач на пожар е во притвор

Две лица се осомничени за подметнување на два пожари, изјави министерот за внатрешни работи Панче Тошковски и додаде дека се преземени чекори за откривање на вистината и за понатамошно...