fbpx
Пребарај

Souls - Резултати од пребарувањето

Ако не сте задоволни со резултатите, пребарајте уште еднаш
Wu Long Fallen Dynasty слика превземена од Steam

Wo Long: Fallen Dynasty најнова Souls игра на пазарот

Пред неколку дена излезе Wo Long: Fallen Dynasty најновата 'Souls' игра што привлече огромно внимание, oсобено затоа што има демо на Steam што може...
Dragon's Dogma 2 Screenshot from the main site of the game dragonsdogma.com

Златно доба на RPG игрите: Во исчекување на Path of Exile 2, Dragon’s Dogma 2 и Titan’s Quest 2

Моментално според гејминг критичарите живееме во новото Златно доба на RPG игрите и има одлично видео од IGN што ја објаснува оваа појава. Неслучајно,...

Најдобрите и најнови трејлери за игри од Gamescom 2023

На настанот Gamescom 2023 преку неколкучасовен стрим во живо беа претставени најновите и најдобрите трејлери за видео игри. Самите трејлери се добри и ги...
Naraka Bladepoint Free To Play -скриншот од Стим

Играта Нарака блејдпоинт е бесплатна на Стим

Една од подобро сработените батл ројал игри „Нарака блејдпоинт“ (Naraka Bladepoint) која претходно се плаќаше, од пред неколку дена е бесплатна на Стим односно...
Спајдермен Мајлс Моралес слика од Clutchpoints

Квалитетни нови игри беа најавени на настанот PlayStation Showcase 2023

Пред неколку дена излегоа голем број трејлери за нови добри игри на настанот Playstation Showcase 2023. Решивме да ги издвоиме најинтересните игри и да...
Star Wars Jedi: Survivor слика превземена од Steam

Нови игри со трејлери кои излегуваат во овој месец

Ги извоивме најдобрите од новоочекуваните игри со трејлери кои излегуваат месецов (април 2023).  Star Wars Jedi:Survivor  https://www.youtube.com/watch?v=bmj3ty-Wt48 Една од најочекуваните игри е Star Wars Jedi: Survivor. Играта...
Scars Above скриншот од играта на Steam

Српската фирма Studio Mad Head Games ја направи играта Scars Above што делува како високобуџетна игра

Српската фирма Studio Mad Head Games ја направи играта Scars Above што делува како високобуџетна игра. Во Србија во последниве неколку години правењето компјутерски...
Dark Souls as a 80ties dark fantasy movie pics

Вештачка интелигенција: Како би изгледале игрите во форма на филмови со тема мрачна фантастика

Од декември минатата година интернетот е преплавен со фотографии генерирани од вештачка интелигенција за тоа како одредени игри би изгледале како филмови со тема...
Tekken 8 скриншот од Steam

Најнови трејлери за видео игрите Tekken 8, Star Wars Jedi: Survivor и Cyberpunk 2077 Phantom Liberty

Ги издвојуваме скорешните најдобри нови трејлери за видео игри кои се всушност нови верзии на веќе посточеки докажани наслови кои се очекуваат во блиска...
Скриншот превземен од главниот сајт на играта Black Myth: Wukong-авторски права Game Scienece Interactive Technology Co

Нов „гејмплеј“ од Black Myth: Wukong – игра што претендира да биде следната Elden Ring

Black Myth: Wukong е Souls игра која претендира да биде наследник на Elden Ring, единствена од поновите Souls игри кои ги има многу, со...
Lies of P скриншот од официјалниот Твитер на Играта

„Lies of P“ – најновата игра со сосема нова перцепција на ликот на Пинокио

Lies of P е рекламирана како игра во која „Пинокио“ е поставен како „фраерски“ лик. Исто така ја асоцираат и со две други игри...
Illusion Lands слика од Steam

Illusion Lands -игра сублимат од сите подобри RPG игри

Она што е интересно кај оваа Dark Fantasy RP игра е што за неа се земени многу карактеристики од повеќе популарни игри и што...
The Lords Of The Fallen Скриншот од Youtube

Најавен вториот дел од Lords of the Fallen – официјалниот трејлер е со музика од Danzig

Најавен е вториот дел од Lord of the Fallen -"Souls like" игра слична на Еlden Ring. Досега успехот на Elden Ring беше само моментално...
Скриншот од Soulframe од Digital Extremes

Soulframe е најновата бесплатна игра во развој од креaторите на Warframe

Soulframe е најновата бесплатна MMORPG игра во развој од креaторите на Warframe, која што беше најавена на најновиот Tennocon 2022 од фирмата Digital Extremes....
Unreal Engine 5 скриншот од главниот вебсајт

Погледнете ги најновите продолжени трејлери од игри направени во Unreal Engine 5

Unreal Engine 5 е моментално најдобриот Engine за правење игри. Иако и Unity engine-от е солиден, факт е дека Unreal Engine 5 произведува игри...
Скриншот од Epic Games за Rogue Legacy

Забавната платформска игра Rogue Legacy бесплатна на Epic Games до 14 април

Забавната платформска игра Rogue Legacy е бесплатна на Epic Games до 14 април. Се работи за игра што ја нарекуваат „наследник“ на Ghosts and...
Скриншот од Steam за игри на попуст

Препораки за игри кои може да се купат на пролетниот попуст на Steam и Battle.net

Проследете ги нашите препораки за игри на големи попусти што може да се купат на пролетниот попуст на платформата на Blizzard: Battle.net и на...
Elden Ring скриншот од трејлер

Elden Ring „руши рекорди“ со најдобри оценки на релевантни гејминг сајтови

Откако беше скоро објавена играта Elden Ring таа „руши рекорди“ со најдобри оценки на релевантни гејминг сајтови. Каде и да побарате оценки за играта...
Скриншот од настанот Game Awards 2021

Погледнетe ги најновите трејлери за игри од Game Awards 2021

Неодамна заврши шоуто за Game Awards 2021 се објавија многу нови трејлери за нови игри како и надополнувања на веќе промовираните игри. Се доделија...
Фото GTA San Andreas Remastered

Нови игри коишто е планирано да излезат во претстојниов период

Многу значајни информации за излегувањето на нови игри ни доаѓаат периодов, за коишто сме сигурни дека владее огромен интерес меѓу гејмерите во земјава. Па така,...

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

БАЛКАН

ПРОВЕРКА НА ФАКТИ