fbpx
Пребарај

Попусти - Резултати од пребарувањето

Ако не сте задоволни со резултатите, пребарајте уште еднаш

Есенски попусти на игри на платформите Steam, Battle.net, GOG и Epic Games

Во тек се есенските попусти на најпознатите платформи за игри Steam, Battle.net, GOG и Epic Games. Во овој напис ќе ви обезбедиме линкови од...
Скриншот од Battlenet за Summer Sale

Летните попусти за игри се во тек на Steam и на Blizzard

Летните попусти за игри се во тек на Steam и на Blizzard. Додека Steam нудат преку 1000 игри на моменталниот попуст вклучувајќи и поскапи...
Скриншот од платформата Battlenet

Големи предновогодишни попусти на сите платформи за игри

Моментално се во тек големите предновогодишни попусти за компјутерски игри каде со намалени цени може да се купат игрите кои многумина ги посакувале но...

Инвентивен интерактивен настан на распродажбите на игри на Steam, попусти и на Battle.net

На Стим има летна распродажба на игри, повеќето добри наслови се на големи попусти и распродажбата трае до 8 јули. Тоа што е интересно...

Седи дома и собирај попусти – нова мобилна апликација Challenger Дома

Пуштена во употреба новата апликација Challenger Дома, која ги предизвикува корисниците да останат дома, со што собираат поени кои можат да се заменат за...

Измама: Самсунг Qled телевизори не се продаваат за 123 денари

Од фан-страницата Tools TV Macedonia се споделува реклама, придружена со фотошопирана фотографија на која се прикажани Самсунг телевизори од серијата Qled, а врз кутиите...

ИНОВАЦИЈА: Млади направија апликација за пребарување на најблиската аптека со најевтин лек

Симеон Маркоски, Ева Аговска и Михаил Мојсоски од старт-ап организацијата „Startier“ се тројцата млади таленти кои ја изработија апликацијата „Најди Аптека“, преку која граѓаните...
Скриншот од Steam

Пролетна распродажба на игри на Steam со намалувања до 75 отсто

Пролетната распродажба на игри на платформата Steam е во тек и ќе трае до 23 март. Ова е добра шанса да се “зграбат” најпосакуваните...

Лажна наградна игра: Нептун не продава правосмукалки за 123 денари

Страницата од којашто е споделена лажната наградната игра не е официјалната страница на Нептун, има назив: „Производи за домаќинство“ и ги нема основните обележја...

Правна основа при обработка на личните податоци

Дали ви се случило одредени фирми да ве „бомбардираат“ со пораки за роденден, честитки за најразлични празници или најнови понуди или попусти? Според Законот...

КAM не доделува награди ако го напишете вашиот месец на раѓање

Станува збор за лажна наградна игра во која се злоупотребува името, брендот и логото на КАМ маркет. Страницата од која се споделува лажната наградна...

Ретроспектива: Студентскиот стандард и високото образование во 2022 година

Преку гласни реакции на неправдите, преговори со државата и краткотрајни протести, македонските студенти годинава успеаја да го одбранат она што им следува и што...

КАМ маркети не доделуваат парични награди ако напишете „ЈАС“ во коментар

Станува збор за лажна наградна игра во која се злоупотребува името, брендот и логото на КАМ маркет. Компанијата објави демант дека не се работи...

„Блек фрајдеј“ нема никаква врска со ропството и црнците во Африка

Објава на Фејсбук шири невистини дека „Блек фрајдеј“ е термин поврзан со ропството и црнците од Африка. Наспроти тврдењето во постот, терминот Black Friday...

Марш за повисок стандард на Меѓународниот ден на студентите

Повисок студентски стандард преку подобри услови во студентските домови, изземање на студентите од антикризните мерки, зголемување на износот на оброкот и стипендиите и дигитализација...

Спор меѓу ЈСП и МОН: Нетактичност и политички препукувања на штета на студентите и учениците

Кој е виновен за (не)субвенционирањето на бесплатниот превоз за студентите и учениците во Скопје? Ова прашање се поставува среде недоразбирањата меѓу Јавното сообраќајно претпријатие...

Синдикатите пред ЈСП, Град Скопје пред Влада, плати за вработените нема

Откако утрово беше прекинат јавниот автобуски превоз во Скопје поради лажна дојава за бомба, денеска беа организирани два протести. На првиот, кој се одржа...

Владата тврди дека нема долг кон ЈСП, Арсовска вели дека бесплатен јавен превоз ќе имало догодина

Владата попладнево демантира дека имаат долг кон ЈСП - Скопје. Ваквата реакција уследи откако секретарот на Град Скопје Зоран Глигоров за утре во 12...

Отворен е повикот за „DiscoverEU“ – истражувајте ја Европа патувајќи бесплатно со воз

Отворен е повикот за аплицирање за иницијативата „DiscoverEU“, дел до програмата Еразмус+ која им дава можност на младите да ја откријат Европа преку учење....

Преку лажна наградна игра се манипулираат граѓаните за да се соберат нивните лични податоци

Речиси 8 илјади граѓани се фанови на лажната Фејсбук страница на „Техномаркет“, каде што се споделува лажна наградна игра дека ќе се донираат...

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

БАЛКАН

ПРОВЕРКА НА ФАКТИ