fbpx
Пребарај

Горан Живаљевиќ - Резултати од пребарувањето

Ако не сте задоволни со резултатите, пребарајте уште еднаш

Живаљевиќ и неговиот шеф се скрасија во БИХ, во Сараево стравуваат од нивни „27...

Горан Живаљевиќ, српскиот разузнавач што се фотографираше во Собранието при бруталното насилство на 27 април 2017 година, од почетокот на ноември годинава е во...

Иванов: Живаљевиќ извести дури откако влезе во Собранието, за да има алиби

Посочениот советник на претседателот Иванов, не е овластено лице за пријавување на движење и престој на странски претставници и во конкретниот случај постапил согласно...

Живаљевиќ: Одобрение за да влезам во Собранието добив од советникот на Иванов

Советникот за безбедност во амбасадата на Србија во Македонија и припадник на Безбедносно-информативната агенција (БИА), Горан Живаљевиќ вечерва изјави дека неговото присуство во Собранието на...

Српската амбасадорка во МНР го објаснувала присуството на Живаљевиќ во Собранието

Амбасадорката на Србија Душанка Дивјак – Томиќ денеска беше повикана во македонското Министерство за надворешни работи во врска со присуството на советникот на амбасадата...

Дачиќ: Живаљевиќ требаше да извести дали во Собранието има српски државјани

Шефот на српската дипломатија Ивица Дачиќ, изјавил денеска дека службеникот на Амбасадата на Србија во Македонија и припадник на Безбедносно-информативната агенција (БИА), Горан Живаљевиќ,...

Белингкет: Руските обиди за влијание во Северна Македонија

Во текст насловен „Russian interference in North Macedonia: A View Before the Elections“ (Руското мешање во Северна Македонија: Еден поглед пред изборите“, објавен од...

И ние и Србија повлековме по еден дипломат и ја решивме кризата во односите,...

Дипломатската криза меѓу Македонија и Србија ја решивме на пријателски начин: Србија го врати својот човек, ние го вративме нашиот човек, изјави премиерот Зоран...

ВМРО-ДПМНЕ: Вучиќ не ја кажува вистината, проверивме

ВМРО-ДПМНЕ преку соопштение за јавноста ги демантира тврдењата на српскиот претседател Александар Вучиќ дека некоја македонска институција му дала согласност на српскиот дипломатски претставник...

Вучиќ за РТС: Знаеме сè, разузнавачките активности се правени на многу повисоко ниво

Српскиот претседател, Александар Вучиќ, во интервју за српската државна телевизија РТС вели дека Србија нема да дозволи да биде понижувана, но дека нема потреба...

МВР со известувања до Обвинителството за насилници и за српскиот разузнавач

Министерството за внатрешни работи (МВР) извести дека во изминативе неколку дена Единицата за насилен криминал при СВР Скопје до Основното јавно обвинителство Скопје поднело...

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

БАЛКАН

ПРОВЕРКА НА ФАКТИ