fbpx

15 лица се убиени во напад во Кина

-

Во напад изведен во кинескиот регион Синџанг, каде претежно живее муслиманско население, 15 лица се убиени, а 14 повредени.

Во оваа покраина немирите се чести затоа што има големи тензии во односите меѓу кинеската заедница Хан и муслиманскате Ујгури.

 

Premium WordPress Themes Download
Download Premium WordPress Themes Free
Download Nulled WordPress Themes
Download Premium WordPress Themes Free
free download udemy course
download micromax firmware
Download WordPress Themes
ZG93bmxvYWQgbHluZGEgY291cnNlIGZyZWU=