!Во периодот што претстои работиме на воведување систем за пристап и за претплата. За начинот на пристап и за претплатата ќе информираме дополнително. Содржините на „Мета“ до тогаш се слободни за преземање со задолжително цитирање и атрибуирање.

Земјотрес регистриран на грчкиот остров Родос


       
Атина, 7 ноември, 2017 - 10:18 (META) 

Земјотрес од сила од 4,6 степени според Рихтеровата скала е регистриран рано утринава, југоисточно од грчкиот остров Родос во Егејско Море, а засега нема информации за евентуални штети или повредени.

Епицентарот на земјотресот, кој бил регистриран во 4.40 часот по локално време, бил на длабочина од 32 километри, на 39 километри југоисточно од Родос, соопшти атинскиот Институт за геодинамика.