This page was exported from Meta.mk [ http://meta.mk ]
Export date: Wed Dec 19 9:26:01 2018 / +0000 GMT

Заев: Парите од концесионерот „ТАВ“ ќе бидат вложени во значајни проекти
Премиерот Зоран Заев, во рамките на неговата дводневна посета на Турција, утрово се сретна со претставници на групацијата „ТАВ“, при шти биле утврдени приоритетите за инвестицијата од 45 милиони евра од концесионерот на аеродромот во Скопје.

Парите, соопштуваат од Владата, ќе бидат вложени во значајни проекти за граѓаните.

- Станува збор за инвестиции во градинки, училишта, одводни и канализациски мрежи и локални и регионални патишта, она што им е реално потребно на нашите граѓани - рече Заев.

Премиерот денеска ќе се сретне со државниот врв на Турција, со премиерот Бинали Јилдирим и претседателот Реџеп Таип Ердоган.

Post date: 2018-02-12 09:48:04
Post date GMT: 2018-02-12 08:48:04
Post modified date: 2018-02-12 09:54:10
Post modified date GMT: 2018-02-12 08:54:10

Powered by [ Universal Post Manager ] plugin. MS Word saving format developed by gVectors Team www.gVectors.com