This page was exported from Meta.mk [ http://meta.mk ]
Export date: Tue Jan 22 20:58:24 2019 / +0000 GMT

Заев на 12 февруари во официјална посета на Турција, средби со Ердоган и Јилдерим
Владина делегација предводена од премиерот Зоран Заев на 12 февруари ќе престојува во официјална посета на Република Турција, информира владината прес-служба.

За време на посетата премиерот Заев ќе има средби со претседателот на Република Турција, Реџеп Таип Ердоган, со турскиот премиер Бинали Јилдерим, како и со претседателот на турското Собранието, Исмаил Кахраман.

По средбата со премиерот Јилдерим, двајцата премиери ќе имаат заедничка прес-конференција.

Post date: 2018-02-05 13:48:24
Post date GMT: 2018-02-05 12:48:24
Post modified date: 2018-02-05 16:21:02
Post modified date GMT: 2018-02-05 15:21:02

Powered by [ Universal Post Manager ] plugin. MS Word saving format developed by gVectors Team www.gVectors.com