This page was exported from Meta.mk [ http://meta.mk ]
Export date: Thu Apr 19 15:46:43 2018 / +0000 GMT

Заев - Алтхаузер: Реформи во судскиот систем и СЈО целосно да си ја заврши работата
Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, денеска се сретна со амбасадорката на Германија во Македонија, Кристине Алтхаузер.

Тие разговарале за потребата од продолжување на демократските процеси во Македонија и за формирање нова и силна Влада, посветена на реформските приоритети.

На средбата, како клучни биле посочени препораките во извештаите на Европската комисија и на Рајнхард Прибе.

Заев и Алтхаузер разговарале и за потребата од реформа на судскиот систем, според најдобрите практики во регионот и во светот, како и околу потребата Специјалното јавно обвинителстви целосно да ја заврши својата работа, за да се обезбеди функционирање на правдата и на правната држава во земјава.
Post date: 2017-01-11 16:21:41
Post date GMT: 2017-01-11 15:21:41
Post modified date: 2017-01-11 16:21:41
Post modified date GMT: 2017-01-11 15:21:41
Powered by [ Universal Post Manager ] plugin. HTML saving format developed by gVectors Team www.gVectors.com