This page was exported from Meta.mk [ http://meta.mk ]
Export date: Sun Jan 20 1:00:27 2019 / +0000 GMT

Вучиќ во посета на Русија, ќе се сретне со Путин
Претседателот на Србија, Александар Вучиќ е во посета на Русија каде што ќе се сретне со рускиот претседател, Владимир Путин а ќе присуствува и на воената парада по повод Денот на победата над фашизмот, 9 мај.

Дводневната посета е на покана на рускиот претседател Владимир Путин, а Вучиќ ќе биде првиот странски државник кој ќе се сретне со Путин на почетокот на неговиот четврт мандат како претседател.

На воената парада, покрај Вучиќ од странските државници ќе присуствува само израелскиот премиер Бенјамин Нетјанаху.
Post date: 2018-05-08 13:59:04
Post date GMT: 2018-05-08 11:59:04
Post modified date: 2018-05-08 13:59:30
Post modified date GMT: 2018-05-08 11:59:30
Powered by [ Universal Post Manager ] plugin. HTML saving format developed by gVectors Team www.gVectors.com