Времето умерено облачно со слаб дожд


       
Скопје, 8 февруари, 2018 - 9:55 (META) 

Времето во земјава денеска ќе биде умерено облачно, со слаб локален дожд во претпладневните часови, а попладне облачноста ќе се намалува. На планините ќе има слаб снег.

Дневната температура ќе се движи меѓу 3 и 15 Целзиусови степени.

Во Скопје слично време, а ќе дува и слаб до умерен ветер претежно од западен правец. Дневната температура ќе достигне до 13 Целзиусови степени.

Утре во утринските часови уште ќе има локален слаб дожд, на планините слаб снег. В петок ќе има преодно стабилизирање на времето.

Нов влажен и постуден бран со врнежи од дожд, а на повисоките места и на планините од снег ќе има за време на викендот. Пообилни врнежи ќе има  сабота.