This page was exported from Meta.mk [ http://meta.mk ]
Export date: Mon Feb 18 16:22:34 2019 / +0000 GMT

Времето променливо облачно со сонце
Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Околу пладне и попладне се очекуваат локален пороен дожд и грмежи.

Ќе дува умерен северен ветер, особено долж Повардарието.

УВ индексот ќе изнесува 7.

Минималните температури утрово се движеа од 14 до 22 Целзиусови степени, а максималните во текот на денот ќе изнесуваат меѓу 27 и 34 Целзиусови степени.

Во Скопје времето ќе биде променливо облачно  со сончеви периоди, попладне со локален пороен дожд и грмежи. Ќе дува умерен северен ветер. Температурите ќе бидат во распонот од 20 до 33 Целзиусови степени.

Во наредните денови продолжува периодот на променливо облачно и нестабилно време, на повеќе места со пороен дожд и грмежи.

Дневните температури ќе бидат околу или малку под просечните за овој период од годината.

Извесно стабилизирање на времето се очекува за време на престојниот викенд.
Post date: 2018-07-30 09:00:18
Post date GMT: 2018-07-30 07:00:18
Post modified date: 2018-07-30 09:00:18
Post modified date GMT: 2018-07-30 07:00:18
Powered by [ Universal Post Manager ] plugin. HTML saving format developed by gVectors Team www.gVectors.com