Времето променливо облачно со слаб снег и умерен ветер


       
Скопје, 14 февруари, 2018 - 9:05 (META) 

Во Македонија денеска ќе преовладува променливо облачно време со сончеви периоди во текот на денот. Во крајните западни делови ќе има повремен слаб снег. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец.

Дневната температура ќе изнесува меѓу 1 и 13 Целзиусови степени.

Во Скопје ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Утринската температура ќе достигне до 2 Целзиусови степени, а дневната до 8 степени.

Врнежи од снег со слаб до умерен интензитет во западните и јужните делови ќе има и утре.

Потоа времето ќе биде стабилно со ниски утрински температури. Нови врнежи се очекуваат кон почетокот на наредната работна недела