This page was exported from Meta.mk [ http://meta.mk ]
Export date: Thu Feb 21 13:43:06 2019 / +0000 GMT

Времето повторно жешко денеска
Времето во Македонија денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Утринската температура се движеше од 12 до 20 Целзиусови степени, а дневната температура ќе изнесува од 26 до 36 степени.

Во Скопје ќе биде сончево и топло. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Дневната температура ќе се искачи до 34 степени.

Во следните денови ќе продолжи периодот на сончево и топло време, со мала до умерена локална облачност.

Post date: 2018-08-10 09:18:16
Post date GMT: 2018-08-10 07:18:16
Post modified date: 2018-08-10 09:21:41
Post modified date GMT: 2018-08-10 07:21:41

Powered by [ Universal Post Manager ] plugin. MS Word saving format developed by gVectors Team www.gVectors.com