!На 1 февруари 2017 година, заврши промотивниот период на слободно користење на содржините на „Мета“. Во периодот што претстои го воведуваме новиот систем за пристап и за претплата. За начинот на пристап и за претплатата ќе информираме дополнително

Времето денеска студено и ветровито


       
Скопје, 21 април, 2017 - 9:36 (META) 

Времето денеска ќе биде променливо облачно и студено, со засилен северен ветер долж Повардарието и во источните делови од земјава.

Утринската температура ќе се движи од минус 4 до 3 Целзиусови степени, а дневната ќе се искачи до 14 степени.

Во Скопје ќе преовладува променливо облачно и студено време со сончеви периоди. Ќе дува засилен ветер од северозападен правец.

Утринската температура ќе се спушти до нула, а дневната ќе достигне до 10 Целзиусови степени.