Времето денеска облачно, а попладне на места пороен дожд и грмежи


       
Скопје, 21 мај, 2018 - 9:27 (META) 

Во Македонија денеска ќе преовладува променливо облачно време, а попладне нестабилно, на места со пороен дожд и грмежи, особено во централните и источните делови на земјава. Ќе дува умерен југоистоен ветер.

Дневните температури ќе се движат во интервал од 16 до 27 Целзиусови степени.

Во Скопје и околината слично време со дневна температура до 25 Целзиусови степени.

УВ индексот ќе изнесува 6.