This page was exported from Meta.mk [ http://meta.mk ]
Export date: Wed Jul 18 15:53:22 2018 / +0000 GMT

Воен авион се урна по парадата за Националниот ден на Шпанија
Воен авион се урна во базата Лос Љанос во Шпанија по воена парада во Мадрад, соопшти денеска шпанското министерството за одбрана.

Засега не е познато дали има жртви.

Авионот учествувал на воената парада „12 Октомври“, по повод Националниот ден, пренесоа шпанските медиуми.

https://twitter.com/marioruiz_ab/status/918420778743365632
Post date: 2017-10-12 13:48:07
Post date GMT: 2017-10-12 11:48:07
Post modified date: 2017-10-12 13:48:07
Post modified date GMT: 2017-10-12 11:48:07
Powered by [ Universal Post Manager ] plugin. HTML saving format developed by gVectors Team www.gVectors.com