This page was exported from Meta.mk [ http://meta.mk ]
Export date: Tue Oct 23 21:19:53 2018 / +0000 GMT

Во Врапчиште протест против спортските обложувалници
Жители на гостиварско Врапчиште денеска по петочната молитва протестираа против спортските обложувалници, јави телевизијата 21.

Тие го блокираа патот што минува покрај зградата на општина Врапчиште, и потпишаа петиција на која собраа 800 потписи.

Жителите на Врапчиште реагираат што во објекти наменети за домување се отвораат обложувалници и ја повикаа и централната власт да реагира.

На протестот, во знак на поддршка излезе и градоначалникот на Врапчиште, Исен Шабани.
Post date: 2018-01-12 20:48:11
Post date GMT: 2018-01-12 19:48:11
Post modified date: 2018-01-12 20:48:11
Post modified date GMT: 2018-01-12 19:48:11
Powered by [ Universal Post Manager ] plugin. HTML saving format developed by gVectors Team www.gVectors.com