This page was exported from Meta.mk [ http://meta.mk ]
Export date: Tue Dec 11 20:12:51 2018 / +0000 GMT

Во Турција уапсени 38 осомничени припадници на ИД
Турската полиција уапсила 38 лица, меѓу кои има и државјани на Сирија, поради сомнение дека се поврзани со Исламска држава.

Операцијата на североистокот на земјата, бо провинцијата Бурса ја спровела полициската единица за борба против корупцијата, а претресени се куќи на повеќе локации во пробинцијата.

Припадниците на ИД извршија повеќе напади во Турција, а изминатите години многу странци минаа низ Турција да се и се приклучат на терористичката организација во Сирија и Ирак.

Post date: 2017-12-28 09:44:42
Post date GMT: 2017-12-28 08:44:42
Post modified date: 2017-12-28 09:44:42
Post modified date GMT: 2017-12-28 08:44:42

Powered by [ Universal Post Manager ] plugin. MS Word saving format developed by gVectors Team www.gVectors.com