This page was exported from Meta.mk [ http://meta.mk ]
Export date: Tue Dec 11 11:29:50 2018 / +0000 GMT

Во сообраќајна несреќа во Турција загинаа 17 мигранти
Најмалку 17 лица загинаа, а 36 се повредени во сообраќајна несреќа на минибус во источна Турција, соопшти турската полиција.

Турските медиуми јавуваат дека минибусот превезувал илегални мигранти од Пакистан, Авганистан и Иран.

Во минибусот, кој бил регистриран за 14 патници, имало повеќе од 50 мигранти. Полицијата ги истражува причините за несреќета.

Post date: 2018-03-30 10:09:07
Post date GMT: 2018-03-30 08:09:07
Post modified date: 2018-03-30 10:09:46
Post modified date GMT: 2018-03-30 08:09:46

Powered by [ Universal Post Manager ] plugin. MS Word saving format developed by gVectors Team www.gVectors.com