ВМРО-ДПМНЕ ќе блокира четири крстосници и ќе протестира пред Министерство за правда


       
Скопје, 19 декември, 2017 - 9:33 (META) 

ВМРО-ДПМНЕ соопшти дека денеска во знак на протест поради притворените за насилството во Собранието на 27 април ќе блокира четири крстосници во Скопје и ќе одржи протест пред Министерството за правда.

Партијата од 15 до 17 часот ќе ги блокира: Крстосницата кај Соборен Храм, крстосницата кај „Мавровка“, крстосницата кај „Нова Македонија“ и крстосницата кај зградата на Црвен Крст. Протестот пред Министерството за правда ќе почне во 18 часот.