This page was exported from Meta.mk [ http://meta.mk ]
Export date: Thu Dec 13 6:11:10 2018 / +0000 GMT

Ветерот го исфрли сметот од Охридско Езеро на кејот
Силниот јужен ветер го исфрли сметот од Охридско Езеро на кејот и на пристаништето.

Екипи на „Охридски комуналец“ од рано утрово работат на расчистување на отпадот и трската што ги фрлаат езерските бранови.

Од Општина Охрид информираат дека ваквата активност најверојатно ќе се реализира и наредниве денови по најавите на метеролозите дека ќе дува јужен ветер со посилен интензитет. 
Post date: 2018-03-07 09:59:53
Post date GMT: 2018-03-07 08:59:53
Post modified date: 2018-03-07 10:18:02
Post modified date GMT: 2018-03-07 09:18:02
Powered by [ Universal Post Manager ] plugin. HTML saving format developed by gVectors Team www.gVectors.com