This page was exported from Meta.mk [ http://meta.mk ]
Export date: Sat Feb 16 23:34:23 2019 / +0000 GMT

Утре и задутре ќе паѓа главно снег
Денешните дождови до 16 часот донесоа 17 литри дожд на квадратен метар во Маврово, 13 литри во Тетово, 12 во Охрид, 4 во Скопје, до 1 литар во Берово, Штип, Виница, Струмица и Прилеп, соопштува УХМР.

Висината на снежната покривка до 16 часот изнесувала 55 сантиметри во Маврово, 32 во Пожаране, 8 сантиметри во Тетово, 5 сантиметри во Берово и 2 сантиметри во Охрид.

Утре и задутре во западните и јужните делови ќе има врнежи претежно од снег кои ќе бидат со слаб до умерен интензитет. Потоа времето ќе стабилно со ниски утрински температури. Нови врнежи се очекуваат во почетокот на наредната работна недела, вели прогнозата на УХМР.
Post date: 2018-02-13 19:15:49
Post date GMT: 2018-02-13 18:15:49
Post modified date: 2018-02-13 19:15:49
Post modified date GMT: 2018-02-13 18:15:49
Powered by [ Universal Post Manager ] plugin. HTML saving format developed by gVectors Team www.gVectors.com