This page was exported from Meta.mk [ http://meta.mk ]
Export date: Tue Oct 23 11:39:53 2018 / +0000 GMT

Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ го избра новиот Извршен комитет
Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ вечерва го избра новиот состав на Извршниот комитет (ИК) на партијата, а во неговиот состав се најдоа и актерот Тони Михајловски, актуелниот градоначалник на Кавадарци и сопственик на „Кожувчанка“, Митко Јанчев, и поранешниот директор на ЈСП Скопје, Игор Јанушев.

Покрај нив се е и долгодишниот парламентарец и функционер на партијата Александар Николоски, како и поранешниот министер за транспорт и врски, Владо Мисајловски.

Изненадување е и изборот на Трајко Славески, поранешен министер за финансии до 2009 година и универзитетски професор, а во ИК на опозициската партија се и актуелните пратенички Даниела Рангелова, Дафина Стојаноска, Ане Лашкоска, како и нивниот колега Владимир Ѓорчев.

Во Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ е и поранешниот скопски градоначалник Коце Трајановски.
Post date: 2018-01-12 21:19:10
Post date GMT: 2018-01-12 20:19:10
Post modified date: 2018-01-12 21:19:10
Post modified date GMT: 2018-01-12 20:19:10
Powered by [ Universal Post Manager ] plugin. HTML saving format developed by gVectors Team www.gVectors.com