This page was exported from Meta.mk [ http://meta.mk ]
Export date: Wed Dec 12 14:03:45 2018 / +0000 GMT

Тасева: Изјавата на Заев беше неодговорна и избрзана, предистражните постапки се тајни
Во емисијата „360 степени“ што се емитуваше на „Алсат-М“, претседателката на „Транспаренси интернешнл“ - Македонија, Слаѓана Тасева, за изјавата на премиерот Зоран Заев за двајца членови на власта кои биле под истрага, вчера рече дека е неодговорна и избрзана.

– Мојата прва реакција беше дека можеби дури и неодговорна, непотребна, избрзана изјава за којашто ниту беше време, ниту место, на тој собир… Таа изјава овозможи, за среќа, интерес кај медимите, новинарите, за целосно од сите аспекти да го отворат ова прашање, поставувајќи го прашањето дали била во ред, дали била избрзана, што може да каже премиерот, што не може, што може да знае, што не - рече Тасева.

 

Post date: 2017-11-04 13:06:25
Post date GMT: 2017-11-04 12:06:25
Post modified date: 2017-11-04 15:09:21
Post modified date GMT: 2017-11-04 14:09:21
Powered by [ Universal Post Manager ] plugin. HTML saving format developed by gVectors Team www.gVectors.com