Запален автомобилот на таткото на пратеникот Хари Локвенец


Прилеп, 18 јуни, 2018 - 10:43 (META) 

Засега непознат сторител вчеравечер го опожарил автомобилот „мини купер“ со прилепски регистарски таблички, кој бил во сопственост на таткото на пратеникот Хари Локвенец.

Според билтенот на МВР, случајот во полиција вчера во 23.05 часот го пријавил пратеникот, кој вчера беше на потпишувањето на Спогодбата со Грција за решавање на спорот за името на брегот на Преспанското Езеро.


Запален автомобилот на пратеничката на СДСМ, Шуманска – Митева


Виница, 15 март, 2018 - 10:50 (META) 

Во Виница ноќеска бил опожарен автомобилот на пратеничката на СДСМ, Славица Шуманска – Митева, неколку часа откако во Собранието беше изгласан Законот за јазиците.

Како што извести МВР, ноќеска околу 1.30 часот на улицата „Славчо Стојменски“ во Виница, непознати сторители скршиле стакло на автомобил „сеат леон“ со винички таблички, сопственост на С.Ш.М., ја полеале внатрешноста на возилото со запалива течност, која потоа ја запалиле.

Полицијата известува дека е направен увид и се врши истрага.


Запален автомобил во населбата Аеродром


Скопје, 1 декември, 2015 - 13:34 (META) 

Ноќеска, триесетина минути по полноќ, бил запален автомобил марка „пежо 307“, на булеварот Јане Сандански, во близина на Мајчин дом, во населбата Аеродром, информира полицијата.

Екипа на скопската противпожарна бригада интервенирала на местото и го изгаснала пожарот.

Од полицијата велат дека се преземаат мерки за расчистување на случајот.