Тројно убиство: Осомничениот најден обесен во близина на селото?!


Пробиштип, 25 ноември, 2014 - 13:31 (META) 

Во близина на Злетово, полицијата пронашла обесен маж, за кој се претпоставува дека е професионалниот војник Д.М. (40), осомничен за тројното убиство што утрово се случи во селото, неофицијално дознава „Мета“ од полициски извори.

Во тек е постапка за утврдување на идентитетот на лицето, чие тело е пронајдено.


Тројно убиство: Осомничениот, вооружен до заби, дошол во Злетово


Пробиштип, 25 ноември, 2014 - 12:38 (META) 

Четириесетгодишниот професионален војник Д.М. пред да го изврши тројното убиство во Злетово бил на стража и по завршувањето на работните обврски, со комлетна воена опрема, дошол во селото, јавува дописинкот на „Мета“ од Штип.

Тој првин се упатил во домот на М.Д. (50), вработен во државниот пазарен инспекторат. Соседите сведочат дека слушнале расправија, по што осомничениот го убил М.Д.

Потоа, осомничениот заминал на другиот крај на селото, каде што ги убил родителите на својата сопруга, со која водел бракоразводна парница.

Според изјавите на соседите, убиениот М.Д. бил во блиски односи со сопругата на осомничениот.

Според засега непотврдени информации, братот на неговата сопруга успеал да му го земе оружјето со кое пукал.

Полицијата го потврди идентитетот на осомничениот, по кого сè уште се трага.

Поголема полициска екипа и јавен обвинител, се на терен и вршат увид.