Четири луѓе вчера биле пријавени за исчезнати


Скопје, 10 август, 2017 - 15:31 (META) 

Во текот на вчерашниот ден, во полиција четири лица биле прогласени за исчезнати. Како што се дознава од полицискиот билтен, исчезнатите се од скопското село Црешево, Тетово, кавадаречкото село Сопот и од Скопје.

Б.П. (73) од скопското село Црешево во полициската станица Гази Баба вчера пријавил дека во петокот од дома излегол неговиот 35-годишен син С.П. и оттогаш не се вратил.

Во полициската станица во Тетово, С.Р. (74) од Тетово пријавил дека во четвртокот од дома излегла неговата сопруга М.Р. (50) и се упатила на пазарот во Тетово, но оттогаш не се вратила и не била достапна на мобилниот телефон.

К.Н. (38) од тиквешкото село Сопот во полициската станица во Кавадарци пријавил дека завчера неговиот брат С.Н.(36) излегол од дома и рекол дека со автобус ќе оди во Кавадарци, но не се вратил.

Последниот случај на исчезнување е во Скопје, а се трага по 28-годишната Р.А. Како што во полициската станица Чаир кажал нејзиниот 50-годишен татко, таа излегла од дома завчера претпладне и не се вратила.

МВР информира дека по сите исчезнати се трага.


Полицијата трага по малолетничка, грабната од улица во Скопје


Скопје, 20 ноември, 2015 - 14:33 (META) 

Вчеравечер, околу 18.30 часот, во Скопје, на улицата Индира Ганди, лице со иницијали Џ.М. заедно со уште две непознати лица насилно внеле 14-годишно девојче во автомобил, марка „мерцедес“, и заминале во непознат правец, соопшти полицијата.

По преземените мерки, полицијата го пронашла „мерцедесот“ и ги привела С.А. (42) и Ш.М. (21), додека по Џ.М. и по девојчето сè уште се трага.