Сообраќајка на патот Тетово-Гостивар и опожарено возило на патот Штип-Неготино


Скопје, 3 јануари, 2018 - 19:45 (META) 

Сообраќајот на автопатот Тетово-Гостивар, на излез од село Камењане-Тетово од 18.30 часот е во прекин поради случена сообраќајна незгода помеѓу две патнички моторни возила, соопшти Автомото сојузот на Македонија.

Од АМСМ додаваат дека од 17.50 часот на регионалниот пат Штип-Неготино, поточно над село Лесковица сообраќајот е во прекин поради опожарување на патничко моторно возило.


Изгоре „хјундаи“ во населбата Железара


Скопје, 17 ноември, 2017 - 14:39 (META) 

Во пожар што се случил денеска околу пладне, на улицата Коце Металец, во пожар бил уништет автомобил „хјундаи“, информираше Противпожарната бригада на Град Скопје.

Интервенирале четири пожарникари со едно возило, кои стасале на местото околу 12.40 часот, а интервенцијата траела 50 минути.

Штетата е проценета на малку помалку од 10.000 евра.